سایز انواع بلبرینگ

سایز انواع بلبزینگ بسیار متغیر می باشد و یکی از عوامل موثر در انتخاب این محصول بوده است زیرا سایز بلبرینگ ارتباط مستقیمی با سرعت قطعات می تواند داشته باشد به همین دلیل استفاده از سایزهای مختلف بلبرینگ برای کاربردهای مختلف متفاوت می باشد.

چرا که بلبرینگ ها دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی می باشند که هر کدام از آنها را برای کار خاصی استفاده می کنند.

اگر شما می خواهید به ابعاد و اندازه های بلبرینگ ها دسترسی پیدا کنید می توانید به بسته بندی آنها مراجعه کنید که معمولاً ابعاد و اندازه این محصول روی بسته بندی ثبت میشود.

اگر شما به هر دلیلی نتوانستید که سایز بلبرینگ ها را روی بسته بندی آنها را بخوانید می توانید به صورت دستی نیز ابعاد بلبرینگ ها را اندازه گیری کنید که شما برای این منظور می توانید از کولیس استفاده کنید.

به دلیل اینکه کولیس ابزاری بسیار دقیق می باشد برای اندازه گیری سایز انواع بلبرینگ ها به کار میرود.

شما به وسیله کولیس به راحتی میتوانید قطر داخلی و قطر خارجی و همچنین عمق بلبرینگ ها را اندازه گیری کنید امروز کولیس های دیجیتالی که بسیار دقیق تر می باشند وارد بازار شده‌اند و معمولاً این کولیس ها برای اندازه گیری مناسب تر می باشد.

بلبرینگ و انواع آن

وقتی شما به بازار فروش مراجعه می کنید شاهد مغازه هایی می باشید که دارای انواع بلبرینگ ها هستند که هر کدام خصوصیات ظاهری و فنی و همچنین کاربردهای گوناگونی دارند و شما می توانید آنها را بر حسب نیاز مصرفی خود به راحتی خریداری کنید.یکی از این انواع محصولات بلبرینگ های شیار عمیق skf می باشند که دارای سایزهای بزرگ و کوچک هستند که سایزهای کوچک آن در ماشین آلات پزشکی و سایز های بزرگ آن در صنعت های مختلف استفاده میشوند.

از ویژگی های این بلبرینگ می‌توان به سایش اندک، روان بودن کار، انتقال حرارت مناسب ،دقت بالا و استفاده نمودن از مواد اولیه با کیفیت در ساچمه های آن اشاره نمود.قطر داخلی این بلبرینگ 40 میلیمتر و قطر داخلی آن 68 میلی متر بوده و به دلیل داشتن اصطکاک بسیار کم برای کار کردن در دمای بالا و شرایط سخت مناسب می باشد.

بلبرینگ تماس زاویه نوع دیگر از این محصول بوده و به گونه ای طراحی شده است که زاویه قرار گرفتن حلقه های بیرونی و درونی در امتداد نیروی وارد شده قابل تنظیم بوده و این نوع بلبرینگ ها قابلیت تحمل بارهای ترکیبی را نیز دارند.

نوع دیگر این محصول بلبرینگ خود تنظیم بوده چه بیشتر در نساجی ها و بافندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع بلبرینگ ها هم قابلیت تنظیم خودکار را دارند و به دلیل حداقل اصطکاک موجود در این محصول حرارت نیز در آن به شدت کاهش می یابد.

یکی از ویژگی این نوع بلبرینگ افزایش سرعت ماشین در چرخ های طولانی مدت بوده و همچنین طول عمر بالا ،مقاومت در برابر گرما و سایش نیز از ویژگی های دیگر آن می باشند.سایت های متوسطه این محصول کاربردی تر می باشند زیرا در صنعت های مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرند.بلبرینگ کف گرد که نوع دیگر این محصول می باشد که به صورت تک ردیفه و دو ردیفه بوده همچنین ساسی موهای کرویه به کار رفته در این نوع بلبرینگ ها همگی در یک ردیف هستند که به دور یک دایره با قفسه ی نگهدارنده قرار دارند.

این نوع از بلبرینگ ها به گونه ای ساخته شده اند که فقط باید در جریان بارهای محوری قرار بگیرند در نتیجه به هیچ عنوان نباید آنها را در معرض بارهای شعاعی قرار دهید.با توجه به گفته های بالا به این نتیجه می‌رسیم که انواع مختلف این بلبرینگ ها در زمینه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه شما باید هر کدام از آنها را با توجه به نوع مصرف آن تهیه کنید تا کارایی لازم و مناسب را داشته باشند.

بلبرینگ fag به نوبه خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هر کدام از آنها از نظر شکل ظاهری و ساختار و نحوه استفاده کردن از آنها در صنایع مختلف با یکدیگر متفاوت هستند ما در اینجا می خواهیم به انواع بلبرینگ fag بپردازیم تا شما بیشتر با این محصول پرکاربرد آشنا شوید پس با دقت به موارد زیر توجه کنید.

بلبرینگ از نوع کف گرد مخروطی:

دارای طرح های بسیار زیادی هستند و به عنوان پرمصرف ترین بلبرینگ ها شناخته شده و به دلیل اینکه دوام و مقاومت بسیار زیادی دارند بیشتر در وسایل نقلیه موتوری استفاده می شوند.

شیار عمیق:

از آنجایی که این بلبرینگ از تماس ساچمه ها و رینگ ها جلوگیری کند به عنوان مقاوم‌ترین بلبرینگ شناخته شود چون توانسته تحمل بارهای شعاعی زیادی را تحمل کند.

بلبرینگ شعاعی:

دارای 2 رینگ داخلی و خارجی می باشد و در داخل آنها ساچمهای غلطان وجود دارد که در شیا های هم قطر شروع به حرکت می کند و می‌تواند بار و فشار زیادی را تحمل کند.این ببلبرینگ ها بیش از اندازه مورد توجه افراد قرار می گیرد چون سرعت بسیار کم را از بین می برند و همیشه اتومبیل ها را در یک سرعت متعادل نگه می دارند.این نوع بلبرینگ ها یکی از پر مزیت ترین بلبرینگهای fag به شماره می رود که توسط مهندسان مورد تایید قرار گرفته و به راحتی میتوانند انتقال قدرت را انجام دهد و از آنجایی که بلبرینگ ها انواع مختلفی دارند کاربرد آن ها نیز بسیار بالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *